До диспетчерського центру у харківському КП «Міськелектротранссервіс» підключено 117 світлофорів та 203 камери, що дозволяє стежити за транспортним трафіком та відстежувати ДТП. Про це МГ “Об’єктив” розповіла начальник диспетчерського центру Олена Левченко.

“До центру підключено камери 6 типів. Найбільше оглядових камер, їх 149. 24 – номерних камер. 7 роботизованих камер, які дозволяють збільшити відстань видимості до певної точки. Також є трафік-камери, які дають дані про інтенсивність транспортних потоків на магістралях. Є камери-детектори, які дають можливість переключити світлофорний об’єкт із головної дороги на другорядну. Камера фіксації швидкості всього одна, дані з неї йдуть у поліцію”, – розповіла Левченко.

За її словами, камери фіксації швидкості потребують спеціального обслуговування, і співробітники диспетчерського центру не можуть обслуговувати ці камери. Це має робити спеціальна фірма, яка має право обслуговувати такі камери.

Доступ до даних, які фіксують камери диспетчерського центру, має Нацполіція, патрульна поліція та нещодавно підключена виконавча служба. Також на спеціальний запит дані надають сертифікованим адвокатам.

«Зараз підключено і Національну поліцію, і патрульну поліцію. Вони мають доступ до цих камер, вони працюють у себе на робочих місцях. У кожного є свій пароль, і тільки під своїм паролем вони можуть зайти користуватися. Нещодавно ми підключили виконавчу службу до нашої платформи. Якщо хтось не підключений, вони приходять до нас і ми видаємо їм дані», — повідомила Левченко.

За її словами, зараз користуватися інформацією з камер можуть 70% працівників Нацполіції та близько 50% патрульної поліції.

«Патрульна поліція написала листа, що з початку року завдяки нам вони розшукали 55 порушників, які втекли з місця ДТП. Це дуже приємно, коли йде зворотний зв’язок. Ми бачимо не лише ДТП. Є ще порушення, які люди, на жаль, чинять. Ми це теж фіксуємо та направляємо до поліції», — розповіла Левченко.